Перспективи розвитку Державних житлових програм на Полтавщині в 2016 році

 14 січня 2016 року відбулася зустріч Голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головко та виконуючого обов’язків першого заступника голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергія Комнатного. Основною темою оброворення були Державні програми щодо забезпечення громадян доступним житлом та їх розвиток на Полтавщині.

Сергій Комнатний під час зустрічі звернув увагу на те, що державні житлові програми на Полтавщині підтвердили свою економічну ефективність та користуються попитом серед населення. Саме тому органи місцевої влади в умовах децентралізації владних повноважень все більше опікуються цими програмами, а також працюють над впровадженням нових механізмів забезпечення громадян доступним житлом. Зокрема, значну активність щодо розвитку державних житлових програм у Полтавській області демонструє влада міст Кременчука та Комсомольська, де регулярно реалізуються проекти будівництва доступного житла.

«Інвестиції з міського бюджету в будівництво житла дають великі плюси. Це не лише зменшення квартирної черги, а й інвестування у економіку власного міста, надходження податків у бюджет від будівельної галузі. Досвід Кременчука і Комсомольська, які активно співпрацюють з Фондом «Держмолодьжитло» на умовах співфінансування, це довів. Було б доцільно, щоби цей досвід перейняли усі міста Полтавщини», - зазначив Сергій Комнатний.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, запропонував найближчим часом провести у Полтаві круглий стіл з метою заохочення міських голів до співпраці у питанні реалізації програм забезпечення громадян доступним житлом, у тому числі, родин учасників антитерористичної операції. На такий захід, за словами Валерія Головка, потрібно запросити керівництво обласної ради та голів профільних комісій, всіх міських голів, ЗМІ, представників громадських організацій, Центру допомоги учасникам АТО в Полтавській області.

«Щоб ця важлива зустріч мала практичне втілення, ми запропонуємо міським головам у присутності ЗМІ підписати рамкову тристоронню угоду про співпрацю щодо будівництва доступного житла між Фондом, обласною владою та керівниками конкретних міст», - наголосив Валерій Головко.