На Полтавщині підписаний Меморандум про співробітництво щодо забезпечення житлом учасників АТО

На Полтавщині за участі голів Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради , міських рад Полтавщини та керівництва Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву відбувся круглий стіл на тему: «Забезпечення житлом учасників АТО в рамках модернізації державних та місцевих житлових програм».

В рамках цього заходу, який відбувся 10 березня в Полтаві, учасники підтвердили необхідність подальшого розвитку та розробки дієвих механізмів щодо забезпечення громадян доступним житлом, у тому числі громадян з числа учасників бойових дій при проведенні антитерористичної операції.

Учасники заходу дійшли згоди, що житлові програми несуть Полтавському регіону економічну та соціальну користь, і, досвід, який має на цьому напрямку Полтавщина, це підтверджує. Тому в умовах децентралізації владних повноважень, місцева влада має відігравати більш активну роль у впровадженні подібних програм в регіоні.

Як зазначив Голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, програми щодо забезпечення громадян доступним житлом вже давно та з певним успіхом реалізуються на Полтавщині. То ж зараз, з урахуванням тих завдань, які стоять сьогодні перед місцевою владою, серед яких особливо актуальним нині є забезпечення житлом внутрішніх переселенців та сімей учасників антитерористичної операції, варто більш активно розвивати діючі та впроваджувати нові житлові програми. 

Перший заступник голови правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний під час заходу звернув увагу на те, що завдяки плідній співпраці Фонду з органами місцевого самоврядування Полтавський регіон завжди показує значні результати у забезпеченні житлом громадян за державними житловими програмами та входить до п’ятірки лідерів.

За словами Сергія Комнатного, за допомогою молодіжного Фонду по різним програмам змогли поліпшити житлові умови близько півтори тисячі сімей Полтавської області. Охоплено роботою 16 районів та 27 населених пунктів області: як великих, таких як Полтава, Кременчук, Комсомольськ, так і малих. В будівельну галузь області інвестовано понад 178 мільйонів гривень. Це все має позитивний вплив на загальний економічний та соціальний стан окремих міст та усього Полтавського регіону.

Водночас, як зауважили учасники заходу, загальна стратегія реалізації житлових програм в Україні має бути відкоригована відповідно до вимог часу. Зокрема, на цьому наголошував Керівник Центру допомоги учасникам АТО Полтавської області Валерій Довженко, який звернув увагу на велику кількість сімей учасників АТО, які можуть вирішити житлове питання лише за підтримки державної та місцевих влад.

За підсумками заходу голови Полтавської обласної державної адміністрації, міських рад Полтавщини, керівництво Держмолодьжитла та регіонального управління Фонду у Полтавській області а також Керівник Центру допомоги учасникам АТО Полтавської області уклали Меморандум про співробітництво. Пріоритетним напрямком співробітництва сторін, що підписали Меморандум, є підвищення рівня забезпечення на Полтавщині громадян, у тому числі сімей учасників АТО, військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб житлом шляхом запровадження та реалізації фінансово-інвестиційних механізмів державної підтримки будівництва доступного житла в рамках виконання державних та місцевих програм забезпечення громадян житлом, створення умов для їх удосконалення та ефективної реалізації, а також затвердження нових місцевих програм забезпечення громадян житлом.