IV етап відбору за програмою «Житлові приміщення для ВПО»: ще 100 учасників

17 листопада 2021 року у Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) відбувся четвертий етап відбору отримувачів пільгового житлового кредиту із числа внутрішньо переміщених осіб, що зареєструвалися для участі у Проєкті «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». За результатами відбору визначено 100 осіб, які матимуть змогу отримати житловий кредит під 3% річних.

IMG 0069Згідно з установленими стандартами прозорості Проєкту, відбір відбувся за участі представників Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Імплементаційного консультанта – компанії IPC GmbH і Держмолодьжитла. Учасників відбору привітали заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук, представник IPC GmbH Стівен Орлескі та голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.

Відбір проведено за допомогою генератора випадкових чисел. Для цього використано програмне забезпечення (сервіс RandomPicker.com), яке відповідає вимогам європейського законодавства щодо захисту персональних даних, запропоноване Імплементаційним консультантом IPC GmbH і погоджене учасником проєкту – Банком KfW.

Трансляція відбору відбувалася в режимі онлайн на YouTube-каналі Держмолодьжитла і доступна за посиланням.

Перелік переможців відбору опубліковано на офіційному веб-сайті Держмолодьжитла і сайтах регіональних управлінь.

Не пізніше наступного робочого дня регіональні управління Держмолодьжитла повідомлять переможців про необхідність подання визначених документів.Приймання заяв для включення до реєстру для участі в програмі буде поновлено з 18.11.2021.

***

ДОВІДКА.

Проєкт «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» реалізується в межах Угоди про фінансове співробітництво між Кабінетом Міністрів України і Урядом Федеративної Республіки Німеччина. Для його фінансування Уряд Німеччини через Банк KfW надав грант 25,5 млн євро.

Реалізацію Проєкту здійснюють Мінреінтеграції і Держмолодьжитло відповідно до затвердженого постановою КМУ №451 від 28 квітня 2021 р. Порядку пільгового іпотечного кредитування ВПО за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW). Через портал ДІЯ (Мінцифри) за участю проєкту ПРООН DiiaSupport, який впроваджується за підтримки Швеції, здійснюється реєстрація громадян для участі в програмі. Також зареєструватися можна у всіх регіональних управліннях Держмолодьжитла.

Засновником Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву є Кабінет Міністрів України. Уповноваженим органом управління установи є Міністерство розвитку громад та територій України.

За умовами Проєкту, кредити ВПО надаються на термін до 20 років під 3% річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю). Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більш 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.

На цей час для участі в програмі зареєстровано 21 516 осіб.